قیمت پله برقی و انواع آن – فروش پله برقی

در این مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم را در مورد پله برقی بدست بیاورید.
پله برقی یا راه پله متحرک، به منظور حمل و جا به جایی افراد از یک طبقه به طبقه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه های پرکاربرد به طور معمول در مکان های عمومی و تجاری مثل پاساژهای چند طبقه، مراکز خرید، فرودگاه‌ ها و ایستگاه‌ های مترو و قطار نصب و استفاده می شوند. وجود پله برقی در هر مکانی کمک می کند تا افراد حاضر بدون صرف انرژی به راحتی از یک طبقه به طبقه دیگر جا به جا شوند و در وقت و هزینه آن ها صرفه جویی شود.
گرچه پله برقی خیلی مزایا دارد ولی مزیت اصلی آن سهولت افراد در جا به جایی از یک طبقه به طبقه دیگر است. گاه با استفاده از یک پله برقی، می توان مسافت های طولانی را بسیار ساده طی نمود. در این نوع راه پله متحرک امن نیازی به انجام کاری نیست. شما فقط باید بایستید و به طور خودکار به طبقات بالا یا پایین حرکت کنید.

تاریخچه پله برقی

پله برقی، یک مجموعه ای از پله های متحرک است که افراد را با استفاده از تسمه نقاله و مسیرها به بالا یا پایین می برد. جالبه بدونید در اوایل اختراع، پله برقی با هدف نوعی سرگرمی ساخته شد و نه یک روش حمل و نقل برای جا به جایی افراد و کالاها. در سال 1859، یک فرد از دیار ماساچوست، موفق شد اولین دستگاه پله برقی را ثبت اختراع کند.
جسی رنو در 15 مارس 1892 موفق شد تا پله برقی یا پله های متحرک شیب ‌دار خود را به نام خود ثبت اختراع کند. در سال 1895، یک پله برقی یا راه پله متحرک اختراع شد که مسافران را روی یک تسمه نقاله با زاویه 25 درجه بالا می برد.

مزایای پله برقی

  • پله برقی ها ظرفیت جابجایی تعداد زیادی از مردم را دارند.
  • در هر نوع فضای فیزیکی با وسعت بالا همچون مراکز تفریحی، سینماها، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو قابل نصب است.
  • افراد در زمان استفاده معطل نمی مانند. (به جز در هنگام ترافیک بسیار سنگین)
  • می توان از آن ها برای راهنمایی افراد به سمت خروجی های اصلی یا نمایشگاه های ویژه استفاده کرد.
  • پله برقی ها در فضای باز ضد آب هستند.
  • با نصب پله برقی می توان به کنترل جریان ترافیک مردم کمک کرد.
  • یک وسیله امن و راحت برای حمل و جا به جایی افراد در هر زمان از شبانه روز است.
پله برقی چیست

اهداف اصلی نصب پله برقی

مهم ترین هدف نصب پله برقی، انتقال افراد از یک طبقه به طبقه دیگر است. استفاده از یک پله برقی نیاز به آموزش ندارد و هر فردی بدون آشنایی با نحوه استفاده و بدون فشار دکمه ای می تواند تنها با ایستادن، از یک طبقه به طبقه دیگر جا به جا شوند.
هدف دیگر پله برقی جا به جایی گروه بزرگی از افراد بین طبقات است تا هر فرد در هر زمان بتواند بدون معطلی به طبقه مورد نظر خود برود. با ما در سایت آرین برج هخامنش همراه شوید تا شما را با انواع مختلف پله برقی و نحوه استفاده از آن ها آشنا کنیم.

انواع پله برقی

نصب پله برقی همیشه یکی از بهترین گزینه ها در مراکز خرید، فروشگاه های زنجیره ای چند طبقه، فرودگاه ها، سینماها و سایر اماکن تجاری و خدماتی است. با نصب پله برقی ایمن و مناسب در چنین مکان هایی، افراد زیادی می توانند بدون معطلی بین طبقات جا به جا شوند و از فروشگاه ها و مراکز تفریحی خدماتی طبقات بالا دیدن کنند. با استفاده از یک پله برقی، مردم نیازی به راه رفتن ندارند، آن ها فقط باید سوار پله شوند و به طور خودکار به هر طبقه ای که می خواهند حرکت کنند. پله برقی همیشه بدون توقف در میانه راه بالا و پایین می شود. با استفاده از پله برقی می توانید به راحتی در عرض چند دقیقه به هر طبقه ای برسید. انواع مختلفی از پله برقی در بازار موجود است که در پایین با انواع آن ها آشنا خواهید شد.

1- پله برقی موازی

پله برقی های موازی همیشه در یک جهت هستند و در جهت مختلف هم حرکت می کنند. این نوع پله برقی همیشه از فضای بیشتری استفاده می کند و ظاهر فوق العاده شیکی دارد.
پله برقی موازی، به راحتی از یک طبقه به طبقه دیگر حرکت می کند و تعداد زیادی از افراد را جا به جا می کند. پله برقی پله ای در دو نوع تسمه ای و cleat در بازار موجود است که هر کدام از آن ها دارای مزایای متفاوتی هستند. این نوع پله برقی، معمولا در مراکز خرید و ایستگاه های مترو کاربرد دارد.

نصب پله برقی موازی

2- پله برقی تسمه ای

پله برقی نوع تسمه ای، جدیدترین نوع پله برقی است که به آن راهروهای متحرک مدرن نیز می گویند. تمایز ویژه این نوع پله برقی با سایر پله برقی ها در این است که شامل هیچ پله ای نمی باشد. در نتیجه در این نوع پله برقی فقط باید دستگیره را بگیرید و بایستید و به راحتی و با سرعت کم حرکت کنید. جالبه! نه؟
پله برقی تسمه ای در مراکز خرید، رستوران ‌ها، فرودگاه‌ ها و هتل‌ ها که نیاز به جا به جایی افراد همراه با کالا و اجناس است، بسیار کاربرد دارد. این نوع پله برقی فواید زیادی دارد و از محبوبیت بالایی برای چنین مراکزی برخوردار است. با استفاده از مسیرهای متحرک، می توانید به راحتی با چمدان خود بالا و پایین بروید. با نصب این نوع پله برقی، شما نیازی به پیاده روی یا سوار شدن به آسانسور هم ندارید.

پله برقی تسمه ای

3- پله برقی موازی چندگانه

پله برقی موازی چند گانه، به آن دسته از پله های برقی گفته می شود که همزمان در یک جهت در کنار یک یا دو پله برقی که در جهت دیگر به سمت بالا یا پایین می رود، حرکت می کنند. هدف اصلی آن سفر در یک جهت واحد است. داشتن نرده متحرک در پله برقی که همگام با حرکت پله ها باشد الزامی است. این نوع پله برقی ها معمولا در مراکز تجاری بزرگ کاربرد دارد.

پله برقی موازی چندگانه

4- پله برقی متقاطع

پله برقی متقاطع یکی دیگر از بهترین انواع پله برقی است که دارای ویژگی های بسیاری است. پله برقی های متقاطع محبوب ترین آرایش پله برقی ها هستند که ورودی و خروجی را به انتهای بالا و پایین آن در انتهای مخالف پله برقی قرار می دهند. این نوع چیدمان با نام پله برقی متقاطع شناخته می شود. نصب این نوع پله برقی، نسبتا از نصب آسان و از پیچیدگی کمتری برخوردار است. همچنین به فضای کم تری برای کفپوش نسبت به سایر انواع پله برقی نیاز دارد. با استفاده از این پله برقی افراد می توانند به راحتی از یک مکان به مکان دیگر حرکت کنند. از جمله مزیت این نوع پله برقی، هزینه نصب کم آن نسبت به سایر انواع پله برقی هاست. فرودگاه ها، مراکز تجاری و خرید بزرگ و سینماها معمولا از این نوع پله برقی استفاده می کنند.

پله برقی مطقاطع

5- پله برقی اسپیرال یا منحنی

پله برقی منحنی یا اسپیرال همان طور که از اسمش مشخص است به شکلی خاص منحنی یا مارپیچ با پله های منحنی طراحی می شود. جهت انحنا یا به سمت چپ و یا به سمت راست است. پله برقی های منحنی معمولا برای افزایش زیبایی معماری یا صرفه جویی در فضا کاربرد دارند. زاویه شیب این نوع پله برقی با معماری زیبا، 30 درجه است. تعداد افرادی که می تواند در ساعت حمل کند حدود 6500 نفر است.

پله برقی منحنی

6- پله برقی ویلچربر

پله برقی قابل دسترسی با ویلچر یکی از انواع پله برقی است که به افراد امکان حمل ویلچر را می دهد. در این نوع پله برقی، هنگامی که ویلچرسوار بر پله برقی قدم می گذارد، به طور خودکار، 3 پله متوالی با یکدیگر تراز شده و یک سکو تشکیل می شود. چند قطعه از پشت سکو ظاهر می شود و و به عنوان یک مانع، از سقوط فرد جلوگیری می کند. به محض اینکه ویلچر سوار به بالا نزدیک شود، پله برقی سرعت خود را کاهش می دهد. در نهایت پس از خروج ولیچر، پله برقی مجددا به حالت اولیه خود باز می گردد. پله برقی ویلچربر شرایط را برای جا به جایی بیماران و افرادی که از ویلچر استفاده می کنند بسیار آسان می کند.

پله برقی ویلچربر

7- پله برقی ساده

قطعا هر کدام از شما برای یک بار سوار چنین نوع پله برقی شده اید. متداول ترین نوع پله برقی است که در مراکز خرید، ساختمان های عمومی تجاری و بسیاری از اماکن دیگر کاربرد دارد. پله برقی ساده از پله های فلزی ساخته شده که حول یک محور به سمت بالا و پایین حرکت می کند. هزینه نصب این نوع پله برقی نسبتا کمتر است.

اگر قصد خرید پله برقی متناسب با معماری و بودجه خود را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت آرین برج هخامنش، با سال ها تجربه یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه فروش پله برقی و نصب پله برقی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در خدمت شماست.

خرید پله برقی ساده

قطعات مهم پله برقی

خب، بریم ببینیم یک پله برقی از چه قطعاتی تشکیل شده است.
همون طور که گفتیم، پله برقی، دستگاه های مکانیکی ساده و در عین حال بسیار کاربردی است که برای جا به جایی افراد به صورت عمودی بین طبقات مختلف استفاده می شود. پله برقی ها به شکل پله های متحرکند که از مجموعه ای از پله های به هم پیوسته آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ تشکیل شده اند. پله برقی ها معمولا در ساختمان هایی مانند مراکز خرید، فرودگاه ها، هتل ها، ساختمان های چند طبقه، ساختمان های عمومی و غیره استفاده می شوند. پله برقی ها حاوی یک جفت حلقه زنجیر چرخان هستند و توسط یک موتور گیربکسی تغذیه می شوند.
در انتهای پله برقی یک سنسور حرکت برای کنترل سرعت موتور گیربکسی وصل شده است. سرعت پله برقی به طور کلی حدود 3 دهم تا 6 دهم متر در ثانیه ثابت است. پله های پله برقی با کمک چرخ دنده ها و موتورهای متصل به پله برقی حرکت می کنند. قطعات پله برقی شامل اجزای زیر می شود:

1- سکوهای فرود بالا و پایین

سکوهای فرود پله برقی هستند که در قسمت ابتدایی در زمان ورود و انتهایی در زمان خروج قرار دارند. سکوی بالایی پله برقی یک مجموعه موتور همراه با چرخ دنده اصلی را حمل می کند، در حالی که سکوی پایینی چرخ دنده های پله برگشت را نگه می دارد. صفحه کف مکانی شرایطی را فراهم می کند که فرد بتواند قبل از اینکه مستقیماً روی پله های متحرک قدم بگذارد، بایستد. این صفحه دارای یک کف است تا دسترسی آسان به ماشین آلات نصب شده در زیر آن را به منظور تعمیر و بازرسی فراهم کند.

قطعات پله برقی

2- پله های پله برقی

پله‌ های پله برقی توپر و از جنس آلومینیوم هستند. این قطعه یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات پله برقی است که به صورت یکپارچه و به روش قالب گیری تولید می شود. ارتفاع پله های پله برقی از 20 تا 24 سانتی متر متغیر است.

پله برقی

3- هند ریل یا دستگیره پله برقی

این قطعه به عنوان یک تکیه گاه برای افراد در زمان سوار شدن برای جلوگیری از سقوط آنهاست. هند ریل یا دستگیره پله برقی، دقیقا هم سرعت با پله ها در حال حرکت هستند که به منظور افزایش ایمنی و حفظ تعادل افراد ساخته شده اند.

هندریل پله برقی

4-موتور پله برقی

یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در پله برقی، موتور گیربکس پله برقی است که به دو صورت افقی و عمودی در پله طراحی و نصب می شود. موتور پله برقی، نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند و با کمک زنجیر پله برقی و یک چرخ دنده بزرگ سبب حرکت پله برقی به سمت بالا یا پایین می شود.موتور پله برقی

فروش پله برقی با قیمت مناسب

عوامل و فاکتورهای بسیاری همچون نوع پله برقی، قطعات به کار رفته در آن، نوع معماری محل موردنظر و… در زمان فروش پله برقی برای تعیین قیمت نهایی آن بایستی درنظر گرفته شود. شرکت پله برقی آرین برج هخامنش با اعزام کارشناسان خود به محل مورد نظر، جوانب و عوامل را بررسی کرده و قیمت پله برقی و هزینه های آن را به صورت دقیق اعلام می کند. وابسته به نوع پله برقی، قیمت پله برقی متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید و از شرایط قرارداد و رنج دقیق قیمت فروش پله برقی آگاه شوید. مهم ترین هدف ما، فروش پله برقی و قطعات آن با قیمتی مناسب و بالاترین کیفیت است.

نصب، تعمیر و نگهداری پله برقی

نصب، تعمیر و نگهداری پله برقی، بایستی توسط افراد کاربلد و کارشناسان با تجربه در این زمینه صورت گیرد. شرکت ما با استخدام و به کار گیری افراد باتجربه و خبره، در زمان تعمیر به سرعت مشکلات و خرابی های ایجاد شده را تشخیص داده و به رفع آن می پردازند. به منظور تضمین درستی کارکرد و عملکرد پله برقی در تمامی ساعات شبانه روزی، لازم است تا تمامی سیستم های پله برقی دارای یک برنامه سرویس دهی و نگهداری منظم باشند. با این برنامه علاوه بر افزایش عمر پله برقی، هزینه عملیاتی و تعمیر قطعات فرسوده کاهش می یابد. گاها در زمان خرابی ممکن است یک قطعه، نیاز به تعمیر اساسی به منظور تعویض و نصب قطعه جدید داشته باشد. تمام تلاش همکاران ما در این شرکت، ارائه خدمات و فروش قطعات پله برقی با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب است.

شرکت پله برقی و آسانسور آرین برج هخامنش

این شرکت معتبر، با عنایت خداوند متعال و استفاده از تجربیات کارشناسان و مهندسان متخصص در این حوزه، توانسته گام های بلندی در زمینه نصب و راه اندازی انواع پله برقی بردارد و حس رضایتمندی و امنیت را برای مصرف کنندگان عزیز در سراسر ایران ایجاد نماید.
هدف اصلی شرکت پله برقی و آسانسوری آرین برج هخامنش، ارائه جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های تخصصی آسانسوری و پله برقی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است که خداروشکر در این راه بسیار موفق پیش رفته است. برای خرید پله برقی و آسانسور ایمن و مطمئن به شرکت پله برقی و آسانسوری آرین برج هخامنش اعتماد کنید. ما با فروش پله برقی و آسانسور ایمن و باکیفیت، خیال شما را برای سالها استفاده از این دستگاه ها راحت خواهیم نمود.
این شرکت همچنین در راستای تکمیل اهداف خود، کلیه خدمات در زمینه نصب و تعمیر پله برقی، بازسازی پله برقی، نصب و تعمیر آسانسور و … توسط کارشناسان و متخصصان خبره به بهترین نحو انجام می دهد. رضایت شما هم وطنان عزیز، بهترین دستاورد ماست.

سوالات متداول

هزینه نصب پله برقی رو کارشناس های ما به محل اعزام میشن و بعد از بررسی رایگان، هزینه رو خدمتتون اعلام میکنن.

امتیاز دهید