سرویس تعمیر و نگهداری آسانسور در اصفهان

آسانسور یک سیستم بسیار پیچیده با صدها قطعه است که پس از نصب بایستی محافظت و نگهداری شود. مهم ترین مزیت سرویس و تعمیر آسانسور به صورت ماهیانه، بالا بردن عمر آسانسور، جلوگیری از خرابی آسانسور و از همه مهمتر جلوگیری از حوادث آسانسور هست.

تعمیر و سرویس آسانسور شامل چه بخش هایی می شود؟

در حقیقت، جنبه مهم ‌ تعمیر و نگهداری آسانسور این است که اطمینان حاصل شود که تجهیزات آسانسور همانطور که در ابتدا طراحی و نصب شده‌ اند، دقیقا به کار خود ادامه می‌ دهند. این کار فقط توسط تکنسین های ماهر و آموزش دیده با استفاده از تجهیزات و ابزار مناسب انجام می شود. اگر ساکن اصفهان هستید، باید به دنبال پیدا کردن بهترین و معتبرترین شرکت آسانسور در اصفهان باشید.

اجزا و قطعات یک سیستم آسانسور که نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند را می توان بر اساس موقعیت مکانی آن ها در سه دسته موتور خانه آسانسور، چاه آسانسور و کابین آسانسور طبقه بندی کرد.

موتورخانه آسانسور

موتور خانه آسانسور قلب سیستم آسانسور است. داخل موتورخانه آس، موتور آسانسور، تابلو فرمان آسانسور و منبع تغذیه آسانسور قرار گرفته است. تابلو فرمان، مغز متفکر آسانسور هست که بخش مهمی از مکانیسم عملیاتی آسانسور است که دستور حرکت، شتاب، کاهش سرعت و توقف و تراز کردن کابین آسانسور در هر طبقه را می‌دهد.

قسمت مهمی از تعمیر و نگهداری آسانسور به طور معمول در داخل موتورخانه انجام می شود. این شامل سرویس های معمولی موتورها، سوئیچ ها، کنتاکت ها، ترمزها و کنترل ها می شود.

موتورخانه آسانسور

چاه آسانسور

چاه آسانسور شامل ریل های آسانسور است که کابین آسانسور و وزنه تعادل بر روی آنها حرکت می کند. درب های آسانسور، قفل درب ها و مکانیسم های عملیاتی و سوئیچ ها و سایر دستگاه های ایمنی و تراول کابل ها و سایر تجهیزات، مربوط به چاه آسانسور می شوند.
تجهیزات داخل چاه آسانسور که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند شامل ضربه گیرها، قفل درهای راهرو، کلیدها و وسایل ایمنی است. بعد از موتورخانه آسانسور، بیشترین موارد تعمیر آسانسور مربوط به قطعات داخل چاه آسانسور هست. به نظرتان سرویسکار آسانسور، چگونه باید به تجهیزات داخل چاه آسانسور دسترسی داشته باشد؟! شاید درست حدس زده باشید، سرویسکار باید روی سقف کابین آسانسور بایستد و با فشردن دکمه های جعبه رویزیون آسانسور، کابین آسانسور را به سمت بالا و یا پایین هدایت کند و از نزدیک، این قطعات آسانسور را تعمیر کند.ایستادن روی سقف کابین آسانسور، بسیار خطرناک است و بسیاری افراد، جانشان را دقیقا در همین مکان، از دست داده اند. برای ایمنی، فقط و فقط، تعمیرکاران آسانسور مربوط به بهترین و معتبرترین شرکت های آسانسور که واجد شرایط هستند باید تعمیر و نگهداری آسانسور را انجام دهند.

سرویس چاه آسانسور

کابین آسانسور

به استثنای چند مورد، کابین آسانسور سازه هایی مقاوم در برابر آتش و دارای تهویه مناسب هستند. عملیات تعمیر و نگهداری برای کابین آسانسور شامل سرویس تجهیزات درب و تجهیزات تهویه در بالای کابین و تجهیزات ایمنی در پایین است. این کار باید از داخل کابین آسانسور انجام شود.

برخی از آسانسورهای جدید به جای سنگ کف کابین، دارای کفپوش های مخصوصی هستند که این نوع از کفپوش ها نیاز به نظافت و سرویس روزانه دارد و به دلیل تردد زیاد باید بیشتر از سایر کفپوش ها تعویض شود. هنگام تعویض کف، از مواد ضد لغزش و محلول های غیرقابل اشتعال در صاف کردن یا تمیز کردن کابین استفاده کنید. نظافت سنگ و یا کفپوش کابین آسانسور و مراقبت از بدنه کابین آسانسور که معمولا استیل و ام دی اف هست، بر عهده ساکنین ساختمان است.

سرویس کابین آسانسور در اصفهان

بررسی عملکرد آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور دست به دست هم می دهند تا ایمنی آسانسور بسیار افزایش پیدا کند. نگهداری یا تعمیر ضعیف آسانسور با گذشت زمان مشخص می‌شود.

ساکنان مجتمع یا مدیر ساختمان، بهتر است که همواره با سوار شدن بر آسانسور و نحوه حرکت آسانسور،عملکرد آسانسور را چک کنند.هنگامی که وارد کابین می شوید به حرکت آسانسور توجه کنید. هرگونه صدای جیر جیر، تاخیر در طبقات، حرکت غیر منتظره و بالانس نبودن کف کابین با طبقات نشان دهنده نقص در عملکرد آسانسور ساختمان است که بایستی به شرکت سرویسکار و تعمیرکار آسانسور خود اطلاع دهید. همچنین لازم است به نظرات افرادی که از آسانسور استفاده می کنند نیز گوش دهید.
و اما الان قصد داریم چند تکنیک حرفه ای را آموزش بدیم تا از دقت آسانسور خود مطلع شوید، آماده اید؟!

زمان طبقه به طبقه: از زمانی که درهای آسانسور شروع به بسته شدن در یک طبقه می کنند تا زمانی که در طبقه بعدی کاملاً باز می شوند را اندازه گیری کنید.

زمان عملکرد: از زمانی که درها شروع به بسته شدن در یک طبقه می کنند تا زمانی که به اندازه کافی باز شوند تا امکان جا به جایی مسافر در طبقه بعدی فراهم شود را اندازه گیری کنید.

زمان شروع آسانسور: از زمانی که درها شروع به بسته شدن می کنند تا زمانی که آسانسور واقعاً حرکت می کند را اندازه گیری کنید.

زمان ترمز تا ایست: از زمان استارت زدن آسانسور تا توقف در مسیر یک طبقه را اندازه گیری کنید.

زمان باز شدن درب: از زمان شروع باز شدن درها تا باز شدن کامل را اندازه گیری کنید.

زمان ماندن درب: مدت زمانی که درب های آسانسور کاملاً باز می مانند بدون اینکه شاسی زده شود را اندازه بگیرید.

فواید بررسی عملکرد آسانسور

خب، حالا این اندازه گیری ها به چه درد میخوره؟ خدمتتان خواهیم گفت. حالا دقیقا همین اندازه گیری ها را در یک طبقه دیگر انجام دهید. نتایج بدست آمده باید یکسان باشند! و یا حداقل با اختلاف دو سه ثانیه باشند، در غیر اینصورت، تعمیرکار آسانسور را خبر کنید.
سازمان استاندارد جهانی آسانسور معتقد است که سرویس و تعمیر آسانسور باید توسط متخصصان و تعمیرکاران آسانسور زیر نظر بهترین و معتبر ترین شرکت های آسانسور، حداقل یک بار در ماه انجام شود، متاسفانه گاها مشاهده شده که مدیر ساختمان، خواستار این است که دو ماه یکبار، آسانسور تعمیر و سرویس شود، این خطرناک است!

تعمیر آسانسور در اصفهان

شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور در اصفهان

شرکت تعمیر آسانسور آرین برج هخامنش یکی از معروف ترین و بهترین شرکت های آسانسور اصفهان است که ارائه دهنده سرویس و تعمیر آسانسور در اصفهان است که می تواند خرابی آسانسور و یا خرابی قطعات و تجهیزات آسانسور را با تعمیر، نوسازی و تعویض برطرف کند.
هدف ما در این شرکت، افزایش ایمنی و آرامش خاطر ساکنان مجتمع در زمان استفاده از آسانسور است. در شرکت آسانسور آرین برج هخامنش، ترافیک ساختمان و امکانات آسانسور توسط سرویسکار آسانسور تجزیه و تحلیل می شود تا از قابلیت ها و عملکرد صحیح تجهیزات آسانسور موجود اطمینان حاصل گردد.

سرویس کاران ما، یک چک لیست به منظور هر بار مراجعه برای سرویس آسانسور تهیه می کنند تا براساس یک سری آیتم ها، کمی و کاستی آسانسور را بررسی نماید. در نهایت، تعمیرکار آسانسور هخامنش اصفهان با تجزیه و تحلیل دقیق ترافیک و عملکرد آسانسور تشخیص می دهند که آیا آسانسور مطابق با مشخصات اولیه خود، کار می ‌کند یا خیر؟ تا بتواند با تشخیص اولیه آن، به رفع مشکل بپرازد.

یک تعمیرکار آسانسور در اصفهان باید قدرت تشخیص بالایی داشته باشد، بر همین اساس، تعمیرکاران آسانسور و سرویس کاران ما زیر نظر قویترین آموزش های آسانسور قرار می‌گیرند تا بتوانند با تجزیه و تحلیل درست، تشخیص دهند که کدام قطعه بایستی تعویض شود، کدام قطعه تعمیر گردد و کدام یک فقط سرویس شود.
ما در شرکت آرین برج هخامنش، به‌ عنوان یک کهنه ‌کار در حوزه تعمیر آسانسور در اصفهان، با جذب متخصصان و تعمیرکاران آسانسور اصفهان، با هدف افزایش ایمنی و اهمیت به جان و مال هم وطنان، تلاش می کنیم تا بهترین خدمات را با تشخیص درست و به جا داشته باشیم و با سرویس درست و دوره ای، از سایش قطعات و نقص عملکرد تا جای ممکن جلوگیری نماییم. حفظ جان همشهریان اصفهانی ما، مهم ترین اولویت ماست.

چرا به یک تعمیرکار آسانسور در اصفهان نیاز دارید؟

علاوه بر شرایط اقتصادی و گرانی قطعات، آسانسور یک دستگاه ضروری برای ساختمان است که علاوه بر اینکه ارزش قابل توجهی به ساختمان می‌بخشد، بلکه با جان مردم سر کار دارد. لذا تعمیر قطعات آسانسور و سرویس دوره ای و دائم بسیار حائز اهمیت است چرا که سبب کاهش خسارات و افزایش امنیت جان مسافران می شود.
اگر ساکن استان اصفهان هستید و در محل زندگی تان از آسانسور استفاده می‌کنید، حتما به یک برنامه زمان بندی منظم تعمیر و نگهداری آسانسور در اصفهان توسط یک شرکت معتبر آسانسور در اصفهان لازم دارید.
پس از عقد قرارداد تعمیر و سرویس آسانسور، سرویس کاران ما موظفند در بازه زمانی قید شده در قرارداد سرویس آسانسور به ساختمان مراجعه کنند و تعمیر آسانسور را طبق یک چک لیست از قبل تهیه شده، بررسی و صحت سنجی نمایند.

تعمیرکاران آسانسور شرکت آرین برج هخامنش در زمان سرویس آسانسور، چه اقداماتی انجام می دهند؟

تعمیرکاران فنی آسانسور شرکت ما در زمان مراجعه به هر ساختمان برای سرویس ماهانه آسانسور، یک چک لیست و معیارهایی برای سنجش عملکرد درست قطعات آسانسور دارند که بایستی بررسی نمایند. این معیارها به شرح زیر است:

  • در ابتدا از مدیر ساختمان سوال می پرسند که اگر مشکل یا نقصی در آسانسور اتفاق افتاده اطلاع دهد.
  • سپس میانگین زمان انتظار آسانسور را در طبقات بررسی می کنند تا نحوه کلی بازده آسانسور را صحت سنجی کنند.
  • پس از آن مدت زمان انتظار را چک می کنند.
  • در برخی از آسانسورهای جدید، دارای امکانات ایمنی همچون زنگ هشدار اضطراری و اینترکام یا تلفن اضطراری، سیستم روشنایی اضطراری نیز می باشد که بایستی بررسی شود که به درستی کار می کنند یا نه؟
  • درباره تجهیزات عمومی و ضروری مثل چراغ های سقف آسانسور، نشانگرهای طبقات و سیستم تهویه بایستی بررسی شود و در صورت خرابی هر کدام لازم است که تعویض گردند.
  • در مورد درب های آسانسور بایستی بررسی شود که، آیا درب ها پر سر و صدا عمل می کنند یا خیر؟ درب اتو به طور کامل بسته می شود؟ چقدر طول می کشه تا به طور کامل چفت شود؟
  • شروع و توقف آسانسور به چه صورت است؟ آیا آسانسورها پس از فشار دادن دکمه ‌ها تا شروع حرکت، مکث زیادی می ‌کنند؟ آیا آنها به طور ناگهانی شروع و متوقف می شوند یا دارای حرکت ناخوشایند یا با ضربه جا به جا می شوند؟
  • آیا اتاق آسانسور در هر ایستگاه با کف همسطح می‌ شود تا مسافران سرگردان نشوند و به راحتی وارد یا خارج شوند؟
  • در هنگام سواری با آسانسور صدای جیرجیر و خراش شنیده می شود یا لرزش احساس می شود؟

تمامی موارد بالا به طور کامل توسط تعمیرکار آسانسور بایستی چک و بررسی شود و در صورت تشخیص مشکل، سریعا برطرف شود.

سرویس و نگهداری آسانسور در اصفهان

نوع قراردادهای تعمیر و نگهداری آسانسور در اصفهان با شرکت آرین برج هخامنش

با انتخاب طرح و بستن قرارداد، شرکت آرین برج هخامنش تضمین می کند که آسانسورهای شما، از ایمنی کامل برخوردار است و تا جای ممکن دچار سایش نمی شود.بیش از ده سال است که ادعا داریم که شرکت آرین برج هخامنش بهترین و معتبر ترین شرکت آسانسور در اصفهان است

طرح های تعمیر و نگهداری آسانسور شرکت آذین برج هخامنش در اصفهان

طرح تعمیر و نگهداری کامل

در طرح اول یعنی قرارداد تعمیر و نگهداری کامل آسانسور، یک برنامه منظم و دوره ای تعمیر و نگهداری معمولی با عنوان سرویس و تعمیر آسانسور در اصفهان توسط شرکت آسانسور هخامنش ارائه می‌ شود. همچنین پیگیری تمام تماس های مدیر ساختمان در طول دوره، به منظور برطرف سازی خرابی و یا نقص عملکرد آسانسور ، بخشی از این قرارداد است. به زبان ساده تر، در مدت زمان بین دو سرویس، شرکت ما موظف است تا هر گونه خرابی آسانسور را که توسط مدیر ساختمان اطلاع داده می شود پیگیری نماید.
مزیت قرارداد تعمیر و نگهداری کامل این است که اهالی ساختمان با یک هزینه ثابت ماهانه، خیالشان از سرویس آسانسور راحت خواهد شد.

طرح جنرال سرویس کامل آسانسور

در این طرح که مخصوص آسانسور هایی هست که چندین ماه سرویس و تعمیر نشده اند، آسانسور به صورت کامل از صفر تا صد، قطعه به قطعه بررسی می‌شود و تمامی قطعات خراب در صورت امکان، تعمیر می‌شوند و در صورتیکه امکان تعمیر قطعات آسانسور نبود، تعویض می‌گردند.
در اینجا برخی از جزئیات قرارداد و ملاحظات رایج برای پوشش آورده شده است:

به عنوان مالک آسانسور، نظارت بر عملکرد در طول مدت قرارداد تعمیر و نگهداری مهم است. این شامل درخواست گزارش و خلاصه نگهداری ماهانه است. برخی از پیمانکاران ممکن است سعی کنند فواصل نگهداری را به هر شش هفته یا حتی سه ماه یکبار تغییر دهند، صرف نظر از اینکه آیا قرارداد شما شامل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ماهانه است یا خیر.
تعداد ساعاتی که باید هر ماه برای تعمیر و نگهداری انتظار داشته باشید باید تضمین شود، در غیر این صورت باید اعتبار کاملی برای ویزیت و سرویس از دست رفته دریافت کنید. اما حتی با وجود اعتبار، شرکتی که از بررسی مداوم آسانسور شما غفلت می کند، ارائه دهنده خدمات قابل اعتمادی نیست. لذا با قرداد با شرکت آذین برج هخامنش ، خیالتان از نحوه سرویس دهی به موقع و هزینه دستمزد و سرویس راحت خواهد بود.

نحوه قیمت گذاری تعمیر و نگهداری آسانسور

هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور احتمالاً یکی از عوامل تعیین کننده شما در انتخاب نوع سرویس و خدمات مورد نظر خواهد بود، اما مهم است که بدانید ارزان ترین گزینه همیشه به معنای مقرون به صرفه ترین نیست. مصداق همان ضرب المثل انگلیسی که می‌گوید هنوز آنقدر ثروتمند نشده ام که جنس ارزان بخرم! با تمام این اوصاف، شرکت آسانسور هخامنش، برای تعمیر آسانسور در اصفهان، کمترین حاشیه سود را در نظر گرفته تا تمامی همشهریان عزیز به راحتی قادر باشند که از خدمات شرکت آسانسور هخامنش بهره مند شوند.

بهترین شرکت آسانسور اصفهان، کدام شرکت هست؟

طبیعتا بهترین شرکت های آسانسور در اصفهان از تعداد انگشتان یک دست کمتر است و با افتخار اعلام می‌کنیم که سال هاست داعیه داریم که معتبر ترین و بهترین شرکت آسانسور اصفهان هستیم، ما تمامی رزومه خود را با درج شماره تلفن مشتریان شرکت در اختیار مشتری جدید قرار می‌دهیم که مشتری جدید با یک اطمینان خاطر، بهترین انتخاب را داشته باشد.

3.3/5 - (3 امتیاز)